Integracja z Discord

Integracja z Discord

Żeby uruchomić akcje najpierw należy dodać integracje Discorda w koszyku, która upoważni EasyCart to uruchamiania automatyzacji.

Po wyborze narzędzia discord i kliknięciu w przycisk "Połącz z Discord" zostanie otworzone okno, w którym należy autoryzować serwer i pozwolić dla Bota Easycart wykonywać automatyzacje.

W momencie gdy integracja zostanie połączona pomyślnie zostaniesz o tym poinformowany specjalnym widokiem.

W tym momencie możesz zacząć tworzyć automatyzacje z discorem.

Gdy oferujesz dostęp do społeczności na zasadzie subskrypcji możesz dodać dwie automatyzacje, pierwsza doda klienta do serwera a druga usunie go gdy dostęp wygaśnie.

W momencie gdy sprzedajesz dostęp do społeczności na określony czas po pojedynczym zakupie wystarczy, że do wariancie ceny uzupełnisz pole "Zabierz dostęp - po ilu dniach", wtedy automatyzacja zostanie uruchomiona nawet w przypadku jednorazowej płatności a użytkownicy stracą dostęp dokładnie po czasie jaki ustalisz od zakupu.

Popularnym procesem biznesowym jest przenoszenie klientów do specjalnej grupy po kursowej, w takim wypadku wystarczy, że do dwóch pozostałych automatyzacji dodasz jeszcze jedną, która doda odpowiednią role użytownikom w momencie kiedy dostęp wygaśnie.

Pamiętaj, że akcje discorda są uruchamiane klientom na podstawie zamówienia produktu, dlatego np. automatyzacje usuwania i odbierania roli wymagają aby użytkownik wcześniej był dodany automatyzacją dodania do serwera lub przypisania roli.

W momencie kiedy tworzymy automatyzacje "Przypisz role" a klienta nie ma jeszcze na serwerze zostanie automatycznie dodany do niego.

Warto zajrzeć również do sekcji Integracje i Automatyzacje w akademii gdzie znajdziesz postawowe informacje

Tworzenie ról w Discord jest bardzo proste i łatwo nimi zarządzać. Widok roli znajdziesz w ustawieniach serwera. Możesz tą opcje znaleźć klikając na nazwę swojego serwera w lewym górnym rogu

Następnie w ustawieniach serwera znajdziesz zakładę "Role", na której znajduje się przycisk "Tworzenie ról".

Tworzenie ról ma wiele opcji nas interesuje głównie nadanie charakterystycznej nazwy roli

Teraz gdy mamy utworzone interesujące nas role nie możemy zapomnieć o zapisaniu zmian, popup wyświetlony jest zawsze na dole widoku

Teraz należy utworzyć nowy kanał z rolą lub zawsze możesz przypisać role do obecnego kanału.

Podczas tworzenia kanału, opcja roli znajduje się na drugim ekranie widoku "Utworzenia kanału"

Jeśli chcesz dodać role do obecnego kanału, możesz to zrobić klikając w przycisk "Edytuj kanał". Tam w zakładce "Uprawnienia" będziesz mógł edytować role.

Inne poradniki