Integracja z Furgonetka

Integracja Furgonetki

Przy pomocy EasyCart oraz automatyzacji po sprzedaży w łatwy sposób wyślesz paczkę na adres klienta lub paczkomatu korzystając z integracji furgonetki. Przygotowaliśmy specjalną automatyzacje, która utworzy paczkę w serwisie furgonetka, dzięki czemu Twoim kolejnym krokiem będzie tylko spakowanie, opłacenie  i nadanie paczki.

Aby automatyzacja działała poprawnie musisz podać kilka informacji, w tym artykule przeprowadzimy Ciebie krok po kroku przez proces konfiguracji, którego celem jest skompletowanie wszystkich informacji do utworzenia paczki.

Dane, które są potrzebne do wysyłki paczki to:

  • Dane adresu klienta / paczkomatu,
  • Rozmiar i zawartość paczki,
  • Rodzaj przewoźnika,
  • Miejsce odbioru paczki

Konfiguracja danych adresu klienta
Z uwagi na to, że produkty online nie potrzebują danych adresowych klienta, musisz włączyć opcje w "Wymagaj podania adresu", która znajduje się w wariancie cenowym, dzięki niej w koszyku klienta pojawią się dodatkowe pola adresowe, które będzie musiał wypełnić przed sfinalizowaniem transakcji.

Konfiguracja wyboru przewoźnika oraz rozmiaru i zawartości paczki
Formularz do uzupełnienia tych pól również znajduje się w wariancie cenowym a formularz pojawi się gdy oznaczysz opcje "Włącz dostawę z furgonetka.pl". Jeśli nie widzisz tej opcji upewnij się, że "Wymagaj podania adresu" jest zaznaczone.

Po włączeniu tych opcji oraz uzupełnieniu danych, klient podczas kupna produktu zobaczy dodatkowe pola adresowe formularza oraz przycisk do wyboru paczkomatu

Konfiguracja integracji
Jeśli masz już konto na furgonetka.pl to w kolejnym kroku w zakładce integracje dodając nową dla narzędzia "Furgonetka". Uzupełnij pole nazwy integracji i kliknij przycisk "Połącz z Furgonetką". W tym momencie otworzy się popup, w którym autoryzujesz konto. Po poprawnym autoryzacji wyświetli się odpowiedni komunikat i będziesz mógł już utworzyć automatyzacje z furgonetką

Konfiguracja automatyzacji do utworzenia paczki w systemie furgonetka po zrealizowaniu zakupu:
Przejdź do zakładki automatyzacje i dodaj nową automatyzacje, wybierz zdarzenie "zrealizowano zamówienie" a następnie wybierz narzędzie "Furgonetka" oraz akcje "Utwórz paczkę". W tym momencie pojawi Ci się formularz miejsca odbioru paczki. Wstaw tutaj dane firmy lub magazynu skąd paczka będzie odebrana po spakowaniu i zamówieniu kuriera.

Ważne
W momencie utworzenia nowej paczki przez automatyzacje w serwisie furgonetka.pl pojawi się ona w widoku "Do wysłania", dlatego należy jeszcze opłacić koszt przesyłki i ewentualnie zamówić kuriera po odbiór paczki. Po opłaceniu przesyłki w serwisie, furgonetka wygeneruje list przewozowy paczki

Dodatkowo, na webhook po zakupie przyjdą dane związane z zamówieniem:

service -> to nazwa usługi, np. inpost lub dpd
name -> to nazwa punktu odbioru, jeśli był wybrany (jest ona pełna, tj. zdatna do wyświetlenia dla klienta, np. "KRA45A Życzkowskiego 19, Kraków 31-864”)
code -> to kod punktu odbioru, np. paczkomatu lub punktu DPD, przykład KRA45A

Inne poradniki