Raty i płatności odroczone

Raty i płatności odroczone przez PayPo są już dostępne w easycart. PayPo jest obok Blik jedną z najbardziej popularnych metod płatności wybieranych przez kupujących i gwarantuje wzrost konwersji w koszyku.


Jeśli chcesz uruchomić płatności odroczone i raty, PayPo wymaga obrotów na poziomie 10 tys. zł miesięcznie. Włączamy tą funkcję indywidualnie na kontach sprzedawców, którzy się do nas zgłoszą.


Jak to działa?

Jako forma płatności pojawi się kafelek PayPo, który będą mogli wybrać kupujący. Pełna kwota z zakupu od razu trafia na Twoje konto PayPo, a użytkownik płaci dopiero po 30 dniach lub w 3 ratach. Stawka prowizji PayPo wynosi 2,5%.
Limity, które obowiązują w ramach konta:

  • nie obsłużymy zamówienia droższego niż 2000 zł
  • każdy kupujący ma swój indywidualny limit, który zawiera się w zakresie 0-3000 zł
  • osoba, która nigdy nie korzystała z PayPo z reguły będzie miała niższy limit w granicach 0-1400 zł (najczęściej będzie to 600-800 zł)

Wnioski można zgłaszać przez ankietę: https://airtable.com/appuI06ifww9zx9gz/shrXrBT3AevdjlsGc

Możesz też skorzystać z opcji zasymulowania rat w ramach planu płatności opartego o abonament. W ramach takiego rozwiązania, skorzystasz z opcji, która automatycznie wyłączy odnawianie abonamentu po X określonych płatnościach. Zadziała to więc jak raty, ale bez dodatkowych prowizji, konieczności składania dokumentów przez kupujących (wyższe konwersje). Minusem jest tutaj jednak fakt, że nie otrzymujesz całej kwoty od razu i musisz przypilnować tego, aby kolejne raty zostały pobrane poprawnie. W takim przypadku możesz włączyć opcję, która pozostawi dostęp do produktu dla klienta nawet po wygaśnieciu subskrypcji. Tutaj omawiamy ten proces: https://youtu.be/buX9X25-FDo

Inne poradniki