Integracja z Kajabi

Kajabi to platforma, która pomaga zarządzać m.in kursami oraz podcastami, dlatego dzięki automatyzacji z easycart w łatwy sposób połączysz swój koszyk z ofertą w Kajabi.

Do połączenia automatyzacji wykorzystamy webhooki do aktywacyji i deaktywacyji oferty z Kajabi, dlatego w formularzu integracji należy podać tylko nazwę. Następnie z tak utworzoną integracją należy przejść do zakładki automatyzacje aby dodać nową automatyzacje.

Podczas dodawania nowej automatyzacji należy wybrać integracje Kajabi i wskazać nazwę konto, które ma być użyte.

Teraz w zależności od potrzeb biznesowych, możesz utworzyć automatyzacje dla produktu, dla dostępnych akcji:

  • Aktywuj ofertę klientowi
  • Deaktywuj ofertę klientowi

Aktywuj ofertę Klientowi

Gdy chcesz aby po zakupie klient został automatycznie dodany do oferty Kajabi należy skonfigurować automatyzacje "Aktywuj ofertę klientowi" dla zdarzenia "Zrealizowano zamówienie". Po wyborze akcji w dodatkowym polu należy podać url webhooka aktywacji oferty.

W ten sposób z tak utworzoną automatyzacją po zakupie klientowi zostanie założone konto oraz zostanie on poinformowany przez Kajabi o tym mailowo.

Skąd mogę pobrać webhooka w kajabi?

Po wyborze akcji, w dodatkowym polu należy podać url webhooka aktywacyjnego oferty z Kajabi. Można go pobrać z ustawień oferty webhook.

Deaktywuj ofertę klientowi

W momencie gdy subskrypcja wygaśnie i chcemy aby klient był automatycznie usunięty z oferty Kajabi należy skonfigurować automatyzacje "Deaktywuj ofertę klientowi" dla zdarzenia "Dostęp Wygasł".

Po wyborze akcji w dodatkowym polu należy podać url webhooka deaktywacji oferty.

Pamiętaj, że adresy webhooka są przypisane w Kajabi do pojedynczej oferty. Jeśli chcesz przypisać po zakupie więcej dostępów do różnych ofert, musisz utworzyć kolejne automatyzacje.

Inne poradniki